EUROWAG

Společnost Eurowag, poskytovatel integrované mobility v Evropěse úspěšně rozrůstá, a s rozvojem společnosti vyvstala i potřeba navýšení IT kapacity jejich serverů v datovém centru. Na tomto projektu se podílel i CONTEG, a to dodávkou kompletního řešení non-IT infrastruktury v podobě systému uzavřené uličky, která fyzicky odděluje teplotou a studenou zónu, čímž efektivně snižuje náklady na provoz i energetickou náročnost datového centra. Navíc je toto řešení mobilní a lze ho kamkoliv přesunout.

Ulička s dvěma řadami stojanových rozvaděčů Premium Server RSF s elektronickými klikami s integrovanými čtečkami karet je vybavena střešními panely a posuvnými dvoukřídlími dveřmi, což zamezuje jakékoliv cirkulaci vzduchu, a je tak efektivně využíváno 100 % generovaného studeného vzduchu.  

Na horní části rozvaděčů je naistalován plně modulární systém pro vedení optických kabelů OptiWay, který jim poskytuje fyzickou ochranu a zajišťuje příznivý poloměr ohybu, jenž má zcela zásadní vliv pro výkon optických tras.

Pro optimální rozvod proudu do IT zařízení umístěných uvnitř rozvaděčů jsou zvoleny monitorovací napájecí panely (PDU) se vzdáleným měřením energetického odběru na každé z 16 zásuvek. Tato PDU dokáží měřit i napětí a kmitočty, umožňují hlásit účiník zátěže, činný a zdánlivý výkon a už zmiňovanou spotřebovanou energii ze sítě (v kWh).

Uzavřená ulička dále disponuje monitorovacím a přístupový systémem RAMOS Ultra ACS. Toto síťově připojené zařízení, nejenže podává vzdáleně informace o teplotě, vlhkosti, výskytu vody či kouře v této části datového centra, ale dovoluje i odkudkoliv ovládat přístup a poskytovat informace v reálném čase. Fyzický přístup do uličky a samotných rozvaděčů je řešen pomocí karet běžně používaných zaměstnanci napříč celou firmou.

CONTEG, kromě standardního systému uzavřené uličky složeného výhradně z jeho produktů, pomohl zákazníkovi vyřešit i zakomponování rozvaděče od jiného výrobce do tohoto systému, a to včetně monitorování přístupu pomocí čtečky karet a magnetického zámku, stejného, jako na rozvaděčích Premium Server RSF.

 

Print Favorities E-mail Twitter RSS