Monitorovací systémy

Monitorovací systém RAMOS slouží ke kontrole stavu vnitřního a vnějšího prostředí (teplota, vlhkost, únik vody, kouř,…) ve velkých datových centrech, serverovnách nebo jednotlivých rozvaděčích. Umožňuje integrovat a následně sledovat další zařízení, jako jsou inteligentní napájecí panely (PDU), záložní zdroje (UPS), chladicí jednotky apod. Systém podporuje vzdálené ovládání.

RAMOS  zahrnuje 4 typy hlavních monitorovacích jednotek, každou s odstupňovanými funkcemi. Jednotky se také liší počtem senzorů, které je možno připojit, a stejně tak počtem vstupů a výstupů. Nabídka jednotek RAMOS je doplněna sortimentem příslušenství, takže se systémem monitoringu rozvaděčů RAMOS jste schopni plně kontrolovat vnitřní i vnější prostředí rozvaděče.

Všechny hlavní monitorovací jednotky mají zabudovaný webserver pro základní nastavení a lze je také integrovat do aplikace CONTEG Pro Server, která umožňuje centrální správu, dohled monitorovaného prostředí a přístupu s využitím hardwaru RAMOS. Sledované informace mohou být předávány více cestami: HTML, XML, SNMP, SMTP.  

Porovnání hlavních monitorovacích jednotek>>

 

Přehledová brožura o řešení RAMOS zde>>

Ramos Ultra

Monitorovací zařízení s expandéry umožňuje připojení až 500 inteligentních sensorů, které lze umístit na nahraný grafický podklad pro lepší přehlednost. Podporuje přímé připojení GSM modemu, Modbus a mnoho dalších funkcí.

RAMOS Optimax

Monitorovací zařízení vhodné pro více rozvaděčů, nebo serverovny s výškou 1U dokáže sledovat až 150 senzorů. Dostupné i ve variantě GSM.

Ramos Plus

Ramos Plus je nejmenší model z inteligentních monitorovacích zařízení RAMOS

Ramos Mini

RAMOS Mini je samostatné monitorovací zařízení vhodné pro rozvaděčové skříně a racky.

Příslušenství RAMOS Ultra

Inteligentní příslušenství pro RAMOS Ultra je napájeno přímo ze zařízení a je automaticky rozpoznáno.

Příslušenství RAMOS Optimax

K hlavní monitorovací jednotce nabízíme široké spektrum příslušenství, jako jsou detektory, čidla, sirény, magnetické dveřní kontakty, rozšiřující moduly apod.

Příslušenství RAMOS Mini

Příslušenství určené jen pro jednotky typu RAMOS Mini.