Kompaktní datové centrum

Uzavřený modulární systém (Modular Closed Loop – MCL) – je specifické škálovatelné řešení non-IT infrastruktury vhodné jak pro menší serverovny, tak i pro velké datové sály, kde je třeba mít zóny s individuálními provozními parametry (teplota či tepelná zátěž).

 Vhodné pro:

  • Menší a střední serverovny s tepelnou zátěží až do 35 kW na rozvaděč
  • Datové sály se zónami s individuálními provozními parametry
  • 42U až 48U – rozvaděče 600 mm nebo 800 mm široké – 1 200 mm hluboké

Výhody:

  • Snadno škálovatelné
  • Není třeba dvojitá podlaha
  • Nosnost rozvaděče – 1 500 kg
  • Možnost sledování stavu prostředí uvnitř skříně

Kompaktní datové centrum

Jedná se o kompaktní celek, kompletně izolovaný od okolního prostředí, který se skládá ze stojanových rozvaděčů řady Premium Server a mezi-rozvaděčových chladicích jednotek CoolTeg Plus.

Přední i zadní dveře rozvaděčů jsou prosklené, nebo celokovové a vytváří uzavřený prostor pro cirkulaci vzduchu mezi servery a chladicí jednotkou. MCL je plně kompatibilní s chladicími jednotkami CoolTeg Plus CW (studená voda), DX (přímý výpar), XC (přímý výpar s integrovaným kompresorem). V jednom modulu lze kombinovat libovolný počet rozvaděčů i chladicích jednotek.

Naši odborníci vám navrhnou řešení tak, aby byla zajištěna dostatečná úložná kapacita dle vašich požadavků i odpovídající úroveň chladicího výkonu včetně nutné redundance. Systém MCL lze doplnit o řadu bezpečnostních prvků, jako je nezávislý monitorovací a přístupový systém RAMOS, nouzový otevírací systém EOS, hasicí systém LES-RACK aj.

 


Kde koupit
Print Favorities E-mail Twitter RSS

Kombinace rozvaděčů RSF a chladicích jednotek CoolTeg je sice teoreticky libovolná, ale doporučujeme vždy konzultaci s našimi techniky. Doporučený maximální počet rozvaděčů v jedné sestavě je šest, čímž má zákazník k dispozici až 360U pozic. Počet CoolTeg jednotek záleží na předpokládané tepelné zátěži, výpočtovém chladicím výkonu a požadované redundanci.

V sestavě lze použít CoolTeg jednotky všech druhů (provedení CW, DX i XC). Chladicí výkony závisejí zejména na teplotách vzduchu a chladicích médií. Například vodou chlazené jednotky mohou dosahovat výkonů až 36 kW.

Chladicí jednotky jsou napojeny na rozvody médií buď spodem, nebo shora. Rozměry každé chladicí jednotky jsou – šířka 300mm (pro CW a DX provedení) nebo 400mm (pro XC provedení), 1200mm hloubka, 42, 45 a 48U výška.

Modulární systém je konstruován pro rozvaděče hloubky 1200 mm, šířky 600 a 800 mm a výšky 42, 45 a 48U. Modulární systém v krytí IP 40 ( na vyžádání IP 54) s uzavřeným okruhem vzduchu se skládá z předkonfigurovaných rozvaděčů, které se dodávají zcela sestavené včetně těsných kabelových vstupů a separačních rámů. Je možné je vybavit systémem pro nouzové otevírání, lokální hašení LES-Rack a volitelných elektronických přístupových systémů, které jsou továrně instalovány a výstupně kontrolovány.

 

Podrobné informace zde:

data_sheet