Přístupový systém RAMOS

Fyzické zabezpečení IT infrastruktury pomocí jediného systému

 

Elektronický přístupový systém RAMOS ACS pro datová centra a serverovny je určen:

pro správu a řízení oprávnění pro fyzické přístupy do místností, uliček a rozvaděčů,

jejich kontrolu,

pro vzdálené monitorování prostředí v reálném čase.

 

Kdo, kdy, kde? Snadná kontrola přes webový prohlížeč

Základní funkcí centrálního přístupového systému je řízení a kontrola toho, jaký uživatel v jakém časovém úseku může procházet určenými dveřmi. 

K samotnému ovládání dveří slouží přístupové čtečky, které po přiložení bezkontaktní karty/čipu, nebo mobilní karty v telefonu s NFC, zadáním číselného kódu, nebo rozpoznání obličeje umožní přístup do zabezpečeného prostoru. V kombinaci s IP kamerami lze vytvářet záznamy o veškeré činnosti, které mohou být doplněny grafickým přehledem přístupů, nebo mohou pomoci při mimořádných událostech. 

Kromě samotného řízení přístupu umí RAMOS navíc monitorovat stavy prostředí (teplotu, vlhkost, únik vod, kouř), ale také integrovat a následně sledovat další zařízení, jako jsou inteligentní napájecí panely (PDU), záložní zdroje (UPS), AC jednotky apod.

 

Z čeho se systém skládá?

Přístupový systém RAMOS ACS se skládá z hardwaru - kompaktní základní jednotky RAMOS ULTRA ACS, nebo RAMOS ULTRA včetně příslušenství a softwaru - aplikace CONTEG Pro Server. Přístupový systém umožňuje ovládat až 5000 dveří za použití několika řídicích a monitorovacích jednotek integrovaných do softwarové aplikace.

RAMOS ULTRA ACS je univerzální, přesto kompaktní základní řídicí jednotka, napájená 12 VDC. Jedna jednotka monitoruje až 500 senzorů a kontroluje až 50 rozvaděčů pomocí expandérů (RDU).

Aplikace CONTEG Pro Server slouží, nejen k nastavení přístupových práv uživatelů a správě kamer i senzorů prostředí, ale i k  monitorování integrovaných IT zařízení (PDU, UPS, IP kamery…), lokálně  i vzdáleně. Aplikace umí zasílat oznámení o alarmech a akcích přes SMS, e-mail, MMS, atd.  CONTEG Pro Server může fungovat i jako „multi-tenant“ aplikace, která umožňuje vytvoření přístupu pro dané uživatelé tak, aby viděli pouze části, které se jich týkají, a mohli v nich provádět změny.

 

Podrobné informace o systému RAMOS ACS ke stažení >>

 

 

Příslušenství pro přístupový systém RAMOS

Hardware - hlavní řídící a monitorovací jednotka, přístupový modul, zámky, kliky, čtečky, klávesnice a přístupová média.

CONTEG Pro Server

 

Softwarová aplikace pro centrální správu, dohled monitorovaného prostředí a přístupu s využitím hardwaru RAMOS.