Venkovní chladicí jednotky

Venkovní chladicí jednotky

Použití chladicích jednotek je vhodné, pokud je venkovní teplota vyšší než uvnitř skříně nebo  je potřeba odvést větší objem teplého vzduchu. K výměně vzduchu dochází bez přímého kontaktu vnitřního a venkovního vzduchu. Dva vzájemně oddělené okruhy zabraňují proniknutí nečistoty z venkovního prostředí dovnitř skříně. Vnitřní okruh je ochlazován pomocí chladicího média R134a. Nabízíme i chladicí jednotky s funkcí free-cooling (kombinace aktivního chlazení a volné výměny vzduchu na principu ventilátoru). Použití chladicích jednotek s free-coolingem přinese snížení nákladů na energii.

Chlazení
Vnitřní vzduch stále proudí přes vnitřní radiální ventilátor a je chlazen přes výparník. Ochlazený vzduch se poté vrací zpět do skříně. Kompresor spíná při překročení požadované teploty vnitřního vzduchu.

Free-cooling
Regulační klapka umožňuje nastavit poměr proudění čerstvého nebo strojně chlazeného vzduchu do rozvaděče. V případě, že je klapka ve vertikální pozici, jednotka je v režimu aktivního chlazení a veškerý vnitřní vzduch je ochlazován výparníkem kompresorového chlazení. Venkovní vzduch pouze odebírá teplo kondenzátoru a nevstupuje do rozvaděče. Když je klapka v horizontální pozici, venkovní vzduch prochází rozvaděčem a mluvíme o volném chlazení neboli free-coolingu. Kompresor může být v takovém případě zcela vypnut. Polohu klapky na základě teplot plynule řídí regulátor C100, který také spíná kompresorový okruh.

Nouzová ventilace
Základní cirkulace vzduchu uvnitř skříně je zajištěna i v případě výpadku hlavního zdroje napájení. Základní díly ventilační jednotky (ventilátor výparníku, řízení, free-cooling regulátor) musí být připojeny na zdroj stejnosměrného napětí (např. baterie).

Konfigurátor
Kde koupit
Print Favorities E-mail Twitter RSS
  • outTEG_cooling_unitAir_flow_cooling_unitAir_flow_cooling_unit_with_freecooling

Užitečný chladicí výkon:  300 až 2000 W

Rozsah provozních teplot: -20 °C až +60 °C

Umístění jednotek: standardně na bočnici (umístění na předních dveřích na dotaz)

Barva: RAL 7035

Stupeň krytí:  IP54 (při použití sady IP55)

Poznámka: Jednotka je namontována a dodána společně s venkovní skříní outTEG.

Typ souboru Vyberte jazykovou verzi

  • outTEG brožura (PDF - 3.95MB)
    cs  en   

Katalog ke stažení: