Hry pro děti

 

Logo CONTEG 20

Je tomu již dvacet let, kdy byla společnost CONTEG založena. Od roku 1998 ušla pořádný kus cesty a vyrostla do dnešní podoby.  CONTEG se zabývá výrobou IT a průmyslových rozvaděčů a systémovým řešením pro datová centra v Evropě a Středním Východě (EMEA). 

Výrobní závod CONTEGu původně sídlil v Humpolci a od roku 2003 se postupně stěhoval do Pelhřimova. V současnosti celá výroba zakotvila natrvalo v Pelhřimově.

  • Jsme 4. největší dodavatel světa
  • Výrobní plocha na 23.500 m2
  • Máme obchodní zastoupení ve více než 60 zemí na 3 kontentech

 

SNAŽÍME SE BÝT V ROVNOVÁZE SE SPOLEČENSKOU ODPOVĚDNOSTÍ

CONTEG je společensky odpovědná firma.  Ke svému 20. výročí od založení společnosti otevíráme grantový program „Pomáháme ostatním – vracíme společnosti“. Cílem programu je podporovat společensky prospěšné aktivity svých zaměstnanců a veřejnosti prostřednictvím sponzorského daru a ocenit tak aktivitu, které jsme součástí. CONTEG  nabízí i veřejnosti možnost získání finančního daru pro neziskovou nebo charitativní činnost.  Výše finančního daru může dosáhnout až 20.000 Kč.  Pro letošní rok jsou vypsány dvě kola pro přijímání žádostí, v květnu a říjnu. Podrobnější informace k získání sponzorského daru jsou uvedeny na stránkách www.conteg.cz/sponzoring .

TAKY TVOŘÍME… :-)

 

NAŠE PRODUKTY

ZAPOTILI JSTE SE? MŮŽEME NABÍDNOUT OCHLAZENÍ!

Veškeré IT komponenty, servery, switche, datová úložiště a další příslušenství spotřebovávají elektrickou energii, která se mění na teplo.

Každý rozvaděč o příkonu 20kW vyprodukuje 20kW odpadního tepla. To je pro představu tolik, kolik potřebuje starší rodinný dům na vytápění, když venku mrzne. Každá taková skříň by tedy mohla vytápět celý dům.

Při výpadku chlazení by se počítače do několika minut zastavily, nebo dokonce zničily. Datové centrum vyžaduje pro počítače specifickou teplotu a vlhkost.

Obrovskou produkci tepla z datového centra odvádí chladicí systém, který sestává z vnitřních a venkovních jednotek. Sofistikované zařízení odvádí prostřednictvím média (vzduch, voda nebo chladivo) odpadní teplo ven mimo datové centrum. Uvnitř zajišťuje přívod chladného vzduchu bez prachu a vlhkosti přímo před servery.

Vnitřní klimatizační jednotky zabírají v datovém centru cennou plochu, kde by třeba mohly stát rozvaděče se servery.  Majitel datového centra přichází ročně o stovky tisíc korun. CONTEG se snaží minimalizovat plochu, kterou chladicí jednotky zaberou. To byl jeden z důvodů, proč vyvinul spolu s českými univerzitami technického zaměření systém CoolTop, který nezabírá vůbec žádný prostor. Protože se nachází nad rozvaděči.

 

UMOŽŇUJEME JÍZDU DATŮM…

Jako přední evropský výrobce non-ICT produktů CONTEG dodává vybavení nutné pro samotnou stavbu datového centra.

Jak se staví takové datové centrum?

Prvním a nejdůležitějším krokem před samotnou stavbou je naplánování veškeré Non-IT infrastruktury datového centra:

Bezpečnost

Prvním bodem je fyzická bezpečnost. Jaké budou zapotřebí dveře, turnikety, vchody a jestli je třeba použít i ostnatý drát, čtečky prstů a skenování zorniček. Datové centrum je pevnost, v některých má svá data i stát, armáda či nemocnice.

Napájení

Důležité je také zásobování elektrickou energií, datové centrum musí být napojené na elektrárnu, a to raději ze dvou stran. Pro případ výpadku je důležitý záložní zdroj (diesel agregát), který je schopen DC zásobovat elektřinou dlouhé hodiny. Krátké výpadky pokryjí výkonné baterie.

Konektivita

Pro napojení na Internet slouží síť providerů nebo internetových operátorů, po jejichž kabelech se připojení realizuje. Ideální je mít více zdrojů, kdyby jeden z nějakého důvodu přestal fungovat. Víte, že při stavbě datové centra se řeší dostupnost uložených dat a výpočetní kapacity pro uživatele? Dostupnost se z hlediska stavby datového centra dělí do tříd Tier 1 až 4.  Pro Tier 1 je definována možnost výpadku na dobu 28.8 hodin za rok, pro Tier 4 je to pouze 28 minutami za celý rok.

Chlazení

Veškerý příkon IT komponent se mění na teplo. Běžné servery přestanou správně fungovat při teplotách nad 50 °C a standardně velká místnost se na tuto teplotu vyhřeje již za desítky vteřin! Je nepříjemným faktem, že chlazení a další non-IT systémy mohou ročně spotřebovat i mnohem více energie než samotné IT komponenty – servery. Naše chladicí systémy mohou díky důkladnému návrhu, moderním technologiím a kvalitě výroby ušetřit až přes 60% standardních nákladů

Toto odpadní teplo se nemusí „foukat“ do vzduchu, může třeba vyhřívat bazén nebo napomáhat vytápění budovy. V běžném datovém centru se produkuje kolem 5 kW tepla na každém metru čtverečním ve dne v noci po celý rok. A rodinný domek potřebuje v zimě na vytápění třeba 10 kW. Kdyby se tedy u malého datového centra (200 m2 sálové plochy) postavilo 100 rodinných domků, nepotřebovaly by jiný zdroj vytápění.

Hašení

Před stavbou datového centra je třeba promyslet i hašení. Servery se samozřejmě nemohou hasit vodou, používají se tedy plyny. A když voda, tak vysokotlaká vodní mlha.

Monitoring

S bezpečností souvisí i monitoring, tedy hlídání, kdo a proč tam je a kdy a kudy tam přišel. Zároveň se hlídá teplota datového centra a provoz počítačů.

 

CONTEG disponuje Testcentrem pro datová centra  

Víte, že….

naše nejnovější jednotka CoolTop DX dokáže vzduch v bytě 3+1 ochladit z 25°C na 5°C za necelé 2 minuty?

Podobná informace je asi stejně zajímavá jako moucha v polívce, toho jsme si vědomi. Také chápeme, že podobnými fyzikálními výpočty většině lidí základní škola zhnusila fyziku ještě před pubertou, ale co naplat - někdo to holt dělat musí.

Datové centrum si můžeme představit jako takový domeček, kde bydlí internet. Každé video, každý obrázek, každá věta a dokonce i každé písmenko, které si najdete na internetu, musí být někde fyzicky uložené v jedničkách a nulách. No a každá změna z jedničky na nulu stojí nějakou energii, přičemž každá energie se, dříve či později, změní na teplo. Pokud bychom do datového centra teplo jen přiváděli, tak by se v něm teplota zvedala až na hodnoty, při kterých by internetu mohl domeček shořet, a Vám by nezbylo nic jiného, než vypnout počítač a jít třeba na procházku. Nevěšte hlavu – naštěstí jsme tu my!

CONTEG se dostal do „top fájf“ výrobců chladicích jednotek pro datová centra a dokonce se nám podařilo vyvinout ednotku CoolTeg plus, která se za pár let stala symbolem kvality, preciznosti a robustnosti. Jednotka CoolTop je pak světové unikum, které nám závidí veškerá konkurence.

PS.: Podle předběžných propočtů by výše zmíněná jednotka dokázala velký sud piva ochladit z 25°C na příjemných 7°C za přibližně 75 sekund, nicméně tato hodnota je opravdu jen předběžná a přesné určení skutečné doby by vyžadovalo náročné a dlouhodobé testování! 

Print Favorities E-mail Twitter RSS